Charakterystyka kratek ściekowych

Kratka ściekowaSystemy odwadniające w łazienkach stają się powoli coraz bardziej niezawodne. Kratki ściekowe są ich istotnym elementem, a zatem należy zadbać, aby odpowiednio wybrać ten element armatury sanitarnej. Poza spełnianiem wymogów technicznych i praktycznych kratki odpływowe można też dobrać tak, aby dopasować je pod względem estetycznym do wyglądu łazienki. Obecnie kratki ściekowe wykonuje się najczęściej z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dobrze jest też wybrać elementy, które pokryte są warstwą ochronną, zapobiegającą korozji materiału (ze względu na długie narażenie na wilgotność jest to duży problem w metalowych częściach).

TypowaTypowa kratka ściekowa w brodziku czy prysznicu nie musi być tylko funkcjonalnym komponentem systemu odpływu zużytej wody. Dostępne są różne wzory i formy kratek, tak, że każdy może wybrać taki, który będzie pasował do wystroju łazienki, a w szczególności płytek podłogowych, czy to ceramicznych, czy marmurowych. Kratki ściekowe, jakie są obecnie możliwe do zakupienia, posiadają również właściwości antypoślizgowe, co zwiększa bezpieczeństwo ich stosowania.

Zaletą zastosowania tej metody odprowadzania wody po prysznicem jest również minimalizowanie wszelkich robót, jakie byłyby wymagane przy innych systemach, oraz co za tym idzie miejsca, zajmowanego przez kratkę. Inne rodzaje odpływów wymagają większej przestrzeni do montażu, co wiąże się także z wydłużeniem czasu pokrycia ich przez płytki podłogowe w celu zamaskowania i uzyskania w ten sposób korzystniejszego wyglądu.

Tags: ,

2 Responses to “Charakterystyka kratek ściekowych”

  1. Kratki ściekowe, kratka ściekowa, odwodnienie liniowe | Artykuły prasowe do przedruku Says:

    […] kratki ściekowe zamontowane w takim miejscu zbierają i odprowadzają zbędne ilości wody. Takie kratki ściekowe także niezbędne są podczas intensywnych opadów atmosferycznych. Wtedy mamy  do czynienia z […]

  2. Odwodnienie liniowe w saunie Says:

    […] współgrać z całym systemem. Zwróćmy także uwagę na odpowiedni dobór części odwodnień. Kratka ściekowa jest jego kluczowym elementem. Dlatego też kupując ją i instalując przyłóżmy się do tego […]

Leave a Reply