Funkcje kratki ściekowej

Kratki ściekoweKratki ściekowe, zwane również odpływowymi, są ważnym elementem płynnego i skutecznego działania systemów prysznicowych we współczesnych pomieszczeniach sanitarnych. W nowoczesnych zastosowaniach mają one za zadanie przede wszystkim zapewnienie wyraźnej granicy pomiędzy mokrą powierzchnią podłogi kabiny prysznicowej a pozostałą częścią łazienki tak, że możliwe jest bezproblemowe przejście na suchą jej część. Obecnie kratki ściekowe często umieszcza się w ramce odpływowej, wtopionej w brodzik.

Takie rozwiązanie omija konieczność dodatkowego montażu i uszczelniania elementów systemu odprowadzania zużywanej wody. Oszczędza to nie tylko czas, który normalnie byłby poświęcony na instalację kratki odpływowej, ale także pieniądze.

Przy zastosowaniu dobrej jakości uszczelek taka kratka ściekowa zapewnia szczelne odgrodzenie dostępu wody do jakichkolwiek przerw pomiędzy syfonem (zamknięciem wodnym) a kratką. Są one najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej, a umożliwiają połączenie z plastikowymi rurami.

Dostępne na rynku kratki ściekowe są przy tym wykonywane w różnych rozmiarach, stylach oraz z uwzględnieniem dopasowania do różnych pomieszczeń. Najpopularniejsze są one oczywiście w brodzikach różnego typu, jednak możliwe jest także wykorzystanie odpowiednich wielkości kratek w rozwiązaniach zewnętrznych. Jednym z nich są kratki odpływowe, stosowane wokół budynku, mające na celu odprowadzenie nie tylko ścieków, ale przede wszystkim nadmiaru wody, gromadzącego się przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Tags: ,

One Response to “Funkcje kratki ściekowej”

  1. Kratki ściekowe, kratka ściekowa, odwodnienie liniowe | Artykuły prasowe do przedruku Says:

    […] Że pomyślimy o tym wszystkim zaraz na samym początku tworzenia łazienki. Każda następna kratka ściekowa może dodatkowo obciążyć instalację hydrauliczną. Dlatego kiedy już się decydujemy na […]

Leave a Reply