Montaż brodzika wraz z odpływem

Odwodnienie linioweW łazienkach coraz bardziej popularne stają się brodziki, obudowane kabiną prysznicową, zastępujące zajmujące więcej miejsca wanny. Istnieją różne rozwiązania, stosowane na dnie takiego prysznica w celu skutecznego odprowadzania zużywanej wody, takie jak kratka ściekowa lub odwodnienia prysznicowe. Brodzik może przyjmować formę tzw. tacy, czyli być płytki (najczęściej jest wykonywany z akrylu lub stali emaliowanej), bądź wklęsły. W formie zagłębienia za materiał wykonawczy przyjmuje się najczęściej płytki ceramiczne, a odpływ wody może znajdować się na środku lub na brzegach zarysu kabiny prysznicowej.

Przed montażem brodzika należy pamiętać o jego odpowiednim położeniu (na poziomie podłogi) oraz zainstalowaniu w systemie kanalizacyjnym. Montaż brodzików w formie tacy sprawia większe trudności niż zagłębień ze względu na fakt braku bezpośredniego dostępu do elementów, łączących się z kanalizacją. Niezależnie od typu, kratka ściekowa bądź inny odpływ powinien być odpowiednio izolowany od podłogi. Uszczelnianie całej tacy odbywa się za pomocą silikonu sanitarnego.

Pierwszym krokiem przy instalowaniu brodzika w łazience jest doprowadzenie rur odpływowych oraz zamontowanie wpustu podłogowego (np. kratki ściekowej albo odwodnienia liniowego) wraz z syfonem. Musi to być dokonane na tym samym poziomie, na którym zaplanowano wylewkę betonową. Kratka ściekowa, po ustaleniu równego poziomu, musi być ponadto dopasowana do grubości płytek ceramicznych wraz z klejem mocującym je do podłogi w miejscu zakładania brodzika.

Tags: ,

4 Responses to “Montaż brodzika wraz z odpływem”

 1. Nathanael Darrisaw Says:

  I am very thankful to this topic because it really gives up to date information ~.~

 2. Gavin Blass Says:

  Brawo gratulacje dla autora.

 3. vinhomes gardenia mỹ đình Says:

  I do not even know how І ended ᥙp here, Ƅut I thougɦt this post was gгeat.

 4. thoitrangthegioi.net Says:

  I used tο be recommеnded this web sіte by means of my cousin. I’m now not sure whether or not thіs publish is written through him
  ass nobodʏ else reɑⅼiᴢe such unique approximately my difficulty.
  Yоu aree іncredible! Thanks!

Leave a Reply