Zalety nowoczesnych kratek ściekowych

Kratka bocznaWe współczesnych zastosowaniach armatury sanitarnej właściwy i drożny odpływ zużywanej na bieżąco wody jest jedną z najistotniejszych spraw. Pozwala on na zachowanie właściwej estetyki miejsca, gdzie zastosowano taki system oraz sprawia, że może ono służyć bardzo dobrze przez bardzo długi czas. Kratki ściekowe są stosowane właśnie w tym celu, nie tylko w łazienkach domowych, ale także na basenach, balkonach, tarasach oraz placach parkingowych do odprowadzania wody opadowej. Powodem takiej szerokiej gamy zastosowań tego elementu odpływowego jest m.in. ich wytrzymałość na obciążenia, czy to z powodu ruchu pieszego, czy przejeżdżających często samochodów.

Kratka ściekowa charakteryzuje się również współcześnie prostotą montażu, co jest dużą zaletą w zastosowaniach domowych, gdzie typowa łazienka jest urządzana według własnego uznania. Ponadto, w zestawach zawierają one specjalne syfony, które można czyścić jeszcze w trakcie eksploatacji. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu ruchomego elementu, pozwalającego na uzyskanie odpowiedniego przepływu i drożności zużywanej wody.

Obecnie kratki ściekowe można wykańczać na trzy sposoby dzięki ofercie ich producentów. Są to pokrycia: polerowane, szlifowane oraz satynowe. Każde z nich ma inne właściwości i wygląd, co pozwala dobrać kratkę odpływową odpowiednio do swoich potrzeb. Wybrać można również wzór, jakim będzie pokryta kratka, oraz sposób jej wykonania. Można dzięki temu dopasować kratkę ściekową do powierzchni podłogi, jaka będzie ją otaczać w naszej łazience.

Tags: ,

Leave a Reply