Zalety stosowania wpustów

Systemy odwodnień są obecnie bardzo efektywne ze względu na ciągłe ulepszanie tych produktów, co pozwala na wybór odpowiedniego rozwiązania do własnej łazienki. Wpusty łazienkowe są równie popularne co inne rozwiązania odprowadzania zużywanej wody. Są one przede wszystkim łatwe w instalacji, a dodatkowo nie wymagają montażu brodzika, ponieważ zajmują zazwyczaj centralne miejsce w kabinie prysznicowej. Wiąże się to niestety z potrzebą zapewnienia odpowiedniego spadku podłogi wokół całego wpustu (np. odpływ liniowy wymaga pochylenia poziomu tylko z dwóch jego stron). Może to być problematyczne w przypadku niektórych instalacji w starszych budynkach.

Wpusty łazienkowe mogą być stosowane również tam, gdzie problematyczne jest założenie progów w kabinie prysznicowej, lub po prostu wygodniejsze (zwłaszcza dla osób starszych i niepełnosprawnych) jest rozwiązanie bez progów. System ten zapewnia więc bezstopniowe i płynne przejście z suchej części łazienki pod prysznic. Ruszt pokrywający wlot do kanału może być wykonany z materiału antypoślizgowego, a dodatkową zaletą jest fakt łatwego czyszczenia zarówno wlotu, jak i elementów go zakrywających. Wpusty łazienkowe wykonuje się najczęściej z tworzywa sztucznego (zastosowania domowe), a ruszt pokrywający odpływ – ze stali nierdzewnej. Istnieje także możliwość zabezpieczenia zewnętrznych części za pomocą farby antykorozyjnej. Te wszystkie zalety powodują, że korzystne jest stosowanie wpustów również w ciągach kanalizacyjnych (hotele, ośrodki spa).

Tags: ,

3 Responses to “Zalety stosowania wpustów”

  1. zabawki edukacyjne Says:

    Pozdrawiam i powodzenia z nowymi wpisami na bloga!.

  2. Kratki ściekowe, kratka ściekowa, odwodnienie liniowe | Artykuły do przedruku Says:

    […] Nie możemy pozwolić sobie na jakąkolwiek fuszerkę. Należy dobrze pamiętać, że dana kratka ściekowa może obsługiwać tylko jedno wybrane urządzenie. Dlatego instalacje domowego Spa należy zlecić […]

  3. zabawki ekologiczne Says:

    Great post. I used to be checking continuously this blog and I’m impressed!

Leave a Reply